Bernhard Ott

Wagram

Bernhardt Ott zasvätil svoje srdce a dušu bielej odrode grüner veltliner a 90 % jeho vinohradov patrí tejto odrode, čo z neho rýchlo urobilo hviezdu v rakúskych a nemeckých vinárskych kruhoch, kde dostal prezývku Mr. Veltliner.

Objavenie sa Bernhardta Otta na vinárskej scéne sa datuje od roku 1994, na vínnom festivale vo Viedni. Mladý vinár, bez mena stretáva mladú dámu Paulu Bosch, majiteľku hviezdnej mníchovskej reštaurácie Tantris, ktorá po ochutnaní gruner veltliner povedala „ Nechajte ma opäť sa ponoriť do tohto moku.“ A okamžite zaradila jeho vína do sortimentu reštaurácie. Nasledujúce roky potvrdili jej dobrý čuch na mladé vínne talenty. Jeho vinohrady na úbočiach dedinky Feuersbrunn sú ideálne pre komplexné a minerálne gruner veltliner, ktoré zrejú bud v oceľových nádržiach alebo vo veľkých drevených sudoch.

Víno Der Ott, ktoré nesie meno jeho tvorcu, volá ho aj „zlatý stred“ je elegantné a zároveň ľahko pitné, jemne pikantné s plným telom. Priamočiary a ideálne harmonický grüner veltliner, je víno Rosenberg Reserve z vinohradu Rosenberg, ktorý je jeho najdôležitejším a jeho výsadba bola v roku 1956.

Na menšej časti sa rozsprestierajú odrody sauvignon blanc a rizlink, ktoré sú vysadené vo vyšších polohách nad 360 metrov nad morom.