Gernot Heinrich

Neuseedler see

Nie je tajomstvom, že kombinácia inovácie a tradície prináša excelentné výsledky. Vinárstvo Gernota Heinrich najlepšie znázorňuje, čo dokáže súhra týchto dvoch faktorov. Tradícia poukazuje na pôvodné regionálne odrody, ktoré zrejú na slnečných kopcoch Golsu a ktoré vyjadrujú ich identitu. Inovácia pobáda k starostlivej a uváženej kultivácii medzinárodných odrôd a kvalifikovanému spracovaniu optimálne vyzretého hrozna v dobre vybavenej vínnej pivnici, v ktorej mnohoročné skúsenosti nevyjdu nazmar. kde sa tvoria krásne, elegantne štrukturované, ústa naplňajúce vína .

Sortiment červených vín zahrňuje päť odrôd Zweigelt, Blaufränkisch, Saint Laurent, Pinot Noir a Merlot. Cuveé Gabarinza je zbieraná z jedneho z najlepších vinohradov v Golse. Patrí od svojho vzniku od roku 1990 k tomu najlepšiemu medzi červenými vínami v Rakúsku.

Prísny výber najlepších hrozien pre luxusné cuveé Salzberg sa robí na extrémne teplej strane, hned za vínnym domom a najlepšie hrozná merlotu, blaufränkisch a zweigeltu sú manuálne triedené predtým ako sa dávajú do extrémne dlhej macerácie a zrejú v barikových sudoch po fermentácii. Výsledkom je produkt maximálnej koncentrácie.